В Ужгороді відбувся круглий стіл до 30-річчя Незалежності. Спогадами ділилися керівники та депутати міськради І скликання

Опубліковано: Серпень 17, 2021

У переддень 30-річчя Незалежності України представники міської влади Ужгорода часів початку Незалежної України, депутати Ужгородської міської ради І скликання поділилися спогадами під час круглого столу, який відбувся сьогодні в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка
Розпочав та модерував захід перший за часів Незалежності голова Ужгородської міської ради та управи в 1990-1994 роках, нині – голова Ради старійшин і Почесний громадянин Ужгорода та міста-побратима Корвалліса (США) Еміл Ландовський. Еміл Федорович наголосив, що той період розгорнуто описаний у його книзі «Ужгород на зламі епох». Разом із Степаном Сембером, заступником голови міської ради та управи у 1990-1994 роках, міським головою у 1998-2002 роках, Почесним громадянином Ужгорода, розповіли про виклики, з якими довелося зіштовхнутися під час керівництва містом.
У круглому столі взяли участь депутати міської ради першого скликання Володимир Фленько, Зірка Митровка, Осип Лобода, Олена Яцина, Юрій Шпіньов, Петро Трачук, Михайло Олексович, Василь Вельган, Маріанна Кляп, Маріан Комарницький, Людмила Григаш, Олена Гулей, Олексій Корсун, Ананій Риковський.
На зустрічі обговорили запровадження демократичних процесів, вирішення міжконфесійних проблем, кроки декомунізації, започаткування побратимських стосунків із країнами Європи, США тощо. Особливу увагу приділили депутатам Ужгородської міської ради, їх тоді було 125 – представникам демократичних сил, тим, яких «називали романтиками, а вони вважали себе реалістами». Згадували й про створення міської управи, прийняття національної символіки Ужгорода, роботу для поліпшення економічної ситуації та розбудови міста.
Учасники круглого столу поділилися спогадами з того періоду, переглянули архівні відеокадри.