В Ужгороді вшанували пам'ять ліквідаторів та жертв чорнобильської катастрофи

Опубліковано: Квітень 26, 2024

В Ужгороді вшанували пам'ять ліквідаторів та жертв чорнобильської катастрофи

38 років минуло з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття  – 26 квітня 1986 року стався вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Чорнобильська «зона відчуження» радіусом 30 кілометрів стала непридатною для життя. Наслідки трагедії ми відчуватимемо ще багато років.

Сьогодні ми згадуємо той страшний день та дякуємо тим, хто віддав здоров’я або навіть життя, щоб зупинити смертоносну радіацію. Ці люди захистили не лише наше покоління, але й майбутні.

До пам’ятника закарпатським ліквідаторам аварії на площі Захисників України в Ужгороді поклали квіти керівники краю, міста та району, ветерани-чорнобильці, їхні рідні й близькі, представники правоохоронних структур, громадськість...

Радіація не знає кордонів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози. Тому сьогодні весь світ повинен докласти зусиль, щоб подібне більше не повторилося.