В Ужгороді започаткували премію міського голови – це та інші рішення прийняли на черговому засіданні виконкому міськради   

Березень 14, 2019

В Ужгороді започаткували премію міського голови – це та інші рішення прийняли на черговому засіданні виконкому міськради   

13 березня в Ужгородській міській раді відбулося чергове засідання виконавчого комітету.

Насамперед схвалили Програму «Молодь міста Ужгород» на 2019-2021. Метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості, повноцінна участь молодих людей у розбудові громадянського суспільства. Орієнтовний обсяг фінансування Програми з міського бюджету – 750 тис. грн, зокрема на 2019 рік – 200 тис. грн.

Серед основних заходів – проведення святкувань Дня молоді, Дня студента, Дня Конституції, Дня незалежності України, Дня захисника України, Дня Соборності тощо, які спрямовані на формування патріотичної свідомості та активної громадянської позиції молодих містян, а також Дня здоров’я, Дня боротьби зі СНІДом, різноманітних акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів (тренінгів), конференцій, форумів, фестивалів, пленерів тощо.

Крім того, передбачені різноманітні міські семінари, тренінги з неформальної освіти із залученням державних службовців та представників громадських молодіжних організацій. Програма також передбачає підтримку роботи тематичних наметових таборів, «літнього університету», виплату премії Ужгородського міського голови обдарованій молоді міста. Згодом Програму винесуть також на розгляд депутатів на засіданні сесії міськради.

Також члени виконавчого комітету міськради затвердили Положення «Про премію Ужгородського міського голови для обдарованої молоді міста». Премія призначається з метою підтримки молоді професійно-технічних та вищих навчальних закладів, мистецьких шкіл Ужгорода, які успішно навчаються, проводять наукові дослідження, здійснюють науково-технічні розробки, досягли значних результатів у культурно-мистецькій галузі та беруть активну участь у громадському житті міста.

Щорічно призначаються 3 премії у розмірі 10 тис. грн кожна; виплачується одноразово, претендувати на неї можуть особи віком від 14 до 35 років, які навчаються в поточному навчальному році в освітніх та мистецьких закладах міста. Прийом документів проводитимуть щорічно з 1 травня (упродовж 30 днів).

Заслухали на засіданні і звіт про результати фінансово-господарської діяльності КП «Водоканал м. Ужгорода» за 2018 рік. Ішлося про здобутки підприємства, погашення заборгованості споживачів, зношеність мереж і плани діяльності. Рішення передбачає, що департамент міського господарства має внести зміни до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста Ужгород на 2018-2020 роки в частині надання дотації на покриття збитків КП «Водоканал м. Ужгорода» в розмірі понад 2,5 млн. грн.

На засіданні виконкому надали дозвіл на переведення житлового приміщення у нежитлове на площі Шандора Петефі, 10, кв. 4, загальною площею 50,4 кв.м. Функціональне призначення – під торгово-офісні приміщення. Власник має укласти договір із департаментом міського господарства про сплату грошової компенсації в цільовий соціально-економічний фонд розвитку міста.

Крім того, надали дозвіл на проведення робіт із порушення цілісності об’єктів благоустрою ЗУ ПАТ “Електро” тривалістю 10 діб – для облаштування зовнішнього електропостачання нежитлового приміщення на вул. Собранецькій, б/н (біля ресторану “Кантрі”); для облаштування зовнішнього електропостачання нежитлового приміщення на вул. Льва Толстого, 3/2 та для облаштування зовнішнього електропостачання житлового будинку у пров. Мисливському, 1. Відповідальність за відновлення покладено на ЗУ ПАТ “Електро”. Цьому ж підприємству продовжили термін дії дозволу на 15 діб для капремонту мереж на вул. Володимирській – Капушанській – Вілмоша Ковача – Олександра Попадинця.

Перед наданням дозволів на вимогу міського голови Богдана Андріїва заслухали інформацію про відновлення у місцях, де роботи з порушення цілісності проводили раніше. При розгляді питання всі об'єкти були представлені на фото, які демонстрували через проектор.

На засіданні виконкому також внесли зміни до рішення виконкому 25.02.2019 № 53 «Про надання повноважень на розгляд справ про адміністративні правопорушення». Відтак абзац 1 пункту 2 раніше ухваленого рішення з цього питання визнали таким, що втратив чинність.

Члени виконкому погодили встановлення навісу парадного входу готелю «Олд Континент» на площі Шандора Петефі, 4 відповідно до проектної документації, погодженої з департаментом міського господарства, управлінням містобудування та архітектури, департаментом культури Закарпатської обласної державної адміністрації.

Ще одним рішенням, розглянувши подані заяви та з метою упорядкування нумерації існуючих та новозбудованих об’єктів нерухомого майна, члени виконкому міської ради Ужгорода підтримали присвоєння нових поштових адрес.

Також на засіданні затвердили ліміти споживання енергоносіїв на 2019 рік для департаменту праці та соціального захисту населення та Ужгородського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Іншим рішенням ліміти затвердили також для закладів освіти міста, управління освіти Ужгородської міської ради та комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Ужгородської міської ради. 

Показники викладено в додатках до кожного з рішень, зазначається, що розпорядники бюджетних коштів повинні забезпечити раціональне споживання енергоносіїв.

Іншим рішенням надали дозволи на розміщення об’єктів зовнішньої реклами строком на 5 років. Зокрема, двох двосторонніх білбордів (6х3м) на вул. Університетській та по одному на вул. Кошицькій, 18, Миколи Бобяка (перед перехрестям із вул. Загорською), на перехресті вулиць 8-го Березня – Олександра Можайського. Дали дозвіл і на встановлення білборда на вул. Станційній (біля багажного відділення), сітілайта (1,3х1,9м) на Слов’янській набережній (біля виїзду на площу Богдана Хмельницького), стели (2х1,3м) на вул. Льва Толстого, 33а. Погодили і розміщення об’єктів зовнішньої реклами на вул. Олександра Блистіва, 20 (три вказівники та чотири пілони).

Однак члени виконкому відмовили у наданні дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами трьом підприємцям у зв’язку з невідповідністю оформлених документів та відсутністю погоджень управління архітектури та містобудування Ужгородської міської ради.

Зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП Ужгородської міської ради теж внесли засіданні виконавчого комітету. Зокрема, вилучити з переліку послуги, які надаються структурними підрозділами виконавчого комітету Ужгородської міської ради: управлінням містобудування та архітектури: – надання інформаційної довідки щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам ДБН (абзаци 1, 2 п.1.1 рішення 26.09.2018 № 288); управлінням у справах культури, молоді та спорту: розміщення об’єктів та надання послуг у сфері розваг (абзац 5 п.1.1. рішення виконкому 14.06.2018 № 172); управлінням економічного розвитку міста: розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі (абзаци 3, 4 п.1.1 рішення виконкому 26.09.2018 № 288).

Члени виконкому затвердили й Регламент виконавчого комітету та виконавчих органів Ужгородської міської ради, а всі попередні рішення з цього питання втратили чинність.

Документом визначено основи діяльності виконавчого комітету Ужгородської міської ради та його виконавчих органів, організацію їх роботи, планування роботи посадових осіб керівного складу, як проводиться підготовка до засідань виконкому і власне засідання, порядок контролю за виконанням рішень, організацію роботи зі службовими документами тощо.

Крім того, на засіданні виконкому ухвалили рішення доповнити межі виборчої дільниці № 13 – вулицею Дмитра Чепура, дільниці № 46 – вулицею Вікентія Шандора, № 35 – будинком за адресою вулиця Бориса Тлехаса, 14.

На засіданні виконкому погодили Статут громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Захист».

У документі зазначається, що формування створюється як громадське об'єднання на добровільних засадах з метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні кримінальних і адміністративних правопорушень, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.

Ужгородській міській дитячій клінічній лікарні на засіданні виконкому міськради надали дозвіл на списання основних засобів, що не придатні для подальшого використання та фізично зношені. Зокрема, дихального мішка, пульсоксиметра, комп’ютера, мікроскопа, дев’яти інгаляторів.

Трьом мешканцям Ужгорода внесуть зміни у свідоцтво про право власності на нерухоме майно, а комунальному підприємству Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» видадуть дублікат свідоцтва на кілька будівель за адресою вул.Насипна, 46/1. Таке рішення ухвалили на засіданні виконкому, а вноситиме зміни та видаватиме дублікат міське комунальне підприємство «Архітектурно-планувальне бюро».

Виконавчий комітет міськради підтримав і проекти рішень про надання статусу дитини сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, встановлення опіки та призначення опікунів над майном, надання дозволів на посвідчення правочинів відчуження та набуття майна, право на яке мають неповнолітні. Захищаючи інтереси дітей, члени виконкому відмовили у наданні дозволу на реалізацію квартири, право користування якою мають малолітні діти.