Виставку живопису та декоративних писанок Ангели Турак відкрили в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді
Опубліковано: Квітень 05, 2023

Серед експозиції – здебільшого натюрморти, барвисті квіти, а також декоративні писанки з українською символікою, карпатськими мотивами, адже авторка роками черпає натхнення з природи.
Ангела Турак народилася 18 березня 1934 року в Ужгороді. Протягом десятиліть малює пейзажі та натюрморти, працювала і продовжує творити в техніках акварель, розпис шовку, розпис по склу, монотипія, пастель, графіка. Її перша виставка відбулася в 1991 році в ужгородському Центрі гунгарології. Брала участь у групових та персональних виставках в Ужгороді, Угорщині, Словаччині, Австрії, Чехії та Німеччині. У 1988 році отримала звання «Відмінник народної освіти України», в 1994 році – «Заслужений працівник освіти України». Є однією із засновників Творчого табору ім. Мігая Мункачі та Спілки художників ім. Мігая Мункачі.
В урочистому відкритті виставки взяли участь перший заступник Генконсула Угорщини в Ужгороді Ласло Віда, заступник міського голови Ужгорода Василь Пинзеник, а також син художниці – керівник Закарпатської обласної лікарні Юрій Яцина, митці, журналісти.
Василь Пинзеник передав вітання від міського голови Богдана Андріїва, подякував за організацію виставки, привітав із прийдешніми Великодніми святами всіх, хто вже цієї неділі відзначатиме Воскресіння Христове.
Сама ж авторка не змогла бути присутня, бо, за словами її сина, на 89 році свого життя захворіла. Присутні переказували їй побажання одужання і дякували за чудову виставку.