Як уникнути пожеж в екосистемі?

Опубліковано: Березень 06, 2017

Як уникнути пожеж в екосистемі?

На Закарпатті продовжує горіти суха трава та чагарники. Найпоширеніші серед них – це трав’яні пали. З потеплінням «димова хвиля», спричинена останніми, уже не один рік поспіль «зависає» над регіоном. Вони стали для наших громадян настільки звичними, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей, адже із сухою травою та листям часто горить і безліч усілякого мотлоху (поліетиленові кульки, пластикові ємності, гума тощо), що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Звісно, до пожежі в екосистемах можуть призвести й погодні умови, зокрема спека. Однак статистика свідчить, що найчастіше такі загорання спричинює банальна людська недбалість. Закарпатці масово спалюють сміття й суху рослинність, прибираючи в себе на городі. При цьому люди не задумуються над тим, що така їхня поведінка призводить до руйнування майна та завдає чималої шкоди довкіллю, адже вогонь знищує родючий шар ґрунту.

Запобігти подібним пожежам просто – для цього людям варто хоча б мінімально стежити за власною поведінкою. Наприклад, кермуючи автомобілем, не викидати у вікно недопалок. На перший погляд здається, що це дрібниця. Але одна тліюча цигарка може призвести до загорання рослинності площею в кілька гектарів, яке пожежники ліквідовуватимуть протягом багатьох годин.

Також людям слід бути обережними при облаштуванні власної присадибної ділянки або дачі. У жодному разі їм не слід спалювати суху траву, опале листя й сміття, а також не дозволяти робити цього дітлахам. Побутові відходи мають бути вивезені спеціальними службами. Що ж стосується сухої рослинності, то її варто не спалювати, а складати в ями для компостування. Тоді до вашої оселі не завітає страшний гість – некерована вогняна стихія, а наслідки від її господарювання можуть бути непередбачуваними.