Заcлужений академічний Закарпатський народний хор представив до свят унікальну програму “Легенди Різдва”

Грудень 27, 2018

Заcлужений академічний Закарпатський народний хор представив до свят унікальну програму “Легенди Різдва”

Концертну пограму “Легенди Різдва” напередодні в обласній філармонії представив Заcлужений академічний Закарпатський народний хор.
Традиційно колектив підготував до свят унікальне автентичне дійство – поєднали давні особливості відзначення зимових свят у культурах різних національностей, що проживають у нашому краї. Зі сцени великого залу лунали старовинні закарпатські колядки, угорські, румунські, словацькі. Уперше в програмі колективу були й народні ромські пісні.

Соліст хору Петро Матій виконав маловідомий варіант коляди “Бог предвічний”, солістка Мирослава Копинець – композицію зі збірки “Голоси предків”, де зібрані твори початку ХХ ст. Унікальні колядки глядачам подарували й солісти Яна Садварій, Ольга Свида, Андрій Свид та інші. Цьогоріч до репертуару внесли і нові коляди: “Христос рождається”, “Народився Бог на санях” на слова Богдана-Ігоря Антонича тощо.

Також під час концерту звучали й твори в обробці художнього керівника та диригента хору Наталії Петій-Потапчук. Лунали і вірші: поет Василь Матола прочитав авторські поетичні рядки про рідний край. Продемонстрували публіці танці у постановці Михайла Шутєва, Клари Балог, Михайла Суслікова тощо.

Особливістю концерту стало те, що його обрамленням був звук трембіт: цим інструментом-символом розпочали та завершили програму. За словами Наталії Петій-Потапчук, існує повір’я, що трембіта може звучати в хаті тільки на Різдво – так вона оберігає оселю і всіх, хто в ній живе, від зла.

Слід відзначити й особливі костюми артистів – автентичний зимовий одяг різних національностей Закарпаття: гуні, кептарі, вуйоші… Стародавні сани із Закарпатського народного музею архітектури та побуту прикрашали святкову сцену під час концерту.

Послухати колядки прийшов і Ужгородський міський голова Богдан Андріїв: він подякував художньому керівнику хору Наталії Петій-Потапчук за чудову нагоду поринути у світ традицій святкувань Різдва, такого, яким його відзначали ще наші предки.