Загальноміське віче відбулося до 1128-ї річниці Ужгорода

Опубліковано: Вересень 11, 2021

Загальноміське віче відбулося до 1128-ї річниці Ужгорода
Із нагоди відзначення 1128-ї річниці з часу першої писемної згадки про Ужгород сьогодні, за доброю традицією, відбулося загальноміське Віче.
Урочистості у залі обласної філармонії почалися з Державного Гімну України, який виконав Академічний камерний хор «Кантус» у супроводі симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії.
На свято прийшли представники дипломатичного корпусу та духовенства, керівники міста та краю, ужгородці та гості міста.
Завітали й іноземні делегації – угорських міст Сомбатхей та Ніредьгази, з якими Ужгород цього року має ювілей побратимських відносин – 30 років від підписання угод, словацьких Кошице та Міхаловце, румунського Сату-Маре. А також гості з Луцька, Чернівців і Тернополя.
«Історія Ужгорода дуже поважна, він належить до найдавніших міст не тільки України, а й Європи. І впродовж усієї історії наше місто залишається молодим і світлим, затишним і колоритним, багатонаціональним та багатоконфесійним.
Почуватися спокійно і впевнено, розвивати Ужгород, планувати майбутнє можемо завдяки тому, що над нами – мирне небо, завдяки захисникам України, які надійно захищають на сході незалежність і суверенітет нашої держави. За це їм низький уклін», – сказав у вітальному слові міський голова Богдан Андріїв.
Пам’ять загиблих Героїв ушанували хвилиною мовчання, військові понесли квіти для покладання до меморіалу загиблим на Сході воїнам.
Богдан Андріїв підкреслив, що міська влада, працівники муніципалітету, громадські організації, активні містяни продовжують щоденно працювати, щоб Ужгород ставав все більш комфортним для проживання, роботи, відпочинку. Подякував ужгородцям за те, що минулого року вдруге довірили йому очолити місто. Відзначив підтримку колег-депутатів у постійній роботі, злагоджену позицію щодо рішень у сесійній залі, спрямованих на розвиток обласного центру Закарпаття. «Адже головне – інтереси громади, кожного ужгородця, тут ми єдині, незалежно від того, хто яку політичну силу представляє», – наголосив міський голова.
Привітав Ужгород із Днем народження і голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров: «Сьогодні ми святкуємо День народження обласного центру, його 1128-у річницю. Ужгород – одне із 7 міст України, який може похвалитися тим, що веде свій літопис понад тисячу років. Місто з древньою архітектурою, величне, затишне, європейське, прикрашене вінком різних культур і, напевне, саме у багатонаціональності унікальність цього міста.
Олексій Геннадійович відзначив, що і центральна, й обласна влада допомагають розвитку Ужгорода, зокрема з розбудовою пункту пропуску на кордоні, будівництвом доріг та спортивних майданчиків тощо, побажав ужгородцям, щоб у їхні домівки завжди приходили гарні новини, миру, процвітання та Божої опіки.
На Віче представили та привітали нових Почесних громадян Ужгорода, нагороди вручав міський голова Богдан Андріїв. Зокрема, звання «Почесний громадянин міста Ужгорода» присвоїли доктору медичних наук, професору, ректору Ужгородського національного університету, заслуженому лікарю України Володимиру Смоланці, директорці акціонерного товариства «Ужгородська швейна фабрика» Мирославі Каламуняк та міському голові Ужгорода впродовж двох каденцій Віктору Погорелову.
Лауреатами «Почесної відзнаки Ужгородської міської ради» цього року стали:
– у номінації «Професійна діяльність у сфері освіти»
вчителька фізики загальноосвітньої школи I-III ступенів №7 Марія Кустрьо та вихователька закладу дошкільної освіти №42 «Джерельце» Володимира Коваль;
– у номінації «Діяльність у сфері розвитку житлово-комунального господарства міста»
голова правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Унгварський-16» Вікторія Рац;
– у номінації «Діяльність у сфері музичної культури, театрального мистецтва, народної творчості, музейної і бібліотечної справи»
заслужена діячка мистецтв України, головна художниця Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв, викладачка Ужгородського інституту культури і мистецтв Емма Зайцева;
– у номінації «Діяльність у сфері молодіжної політики, фізкультури і спорту»
майстер спорту України з тенісу, бронзова призерка Кубку України, призерка міжнародних змагань Тетяна Дичка та директорка комунальної установи «Агенція розвитку Ужгорода» Маріанна Собран;
– у номінації «Розвиток науки, техніки і технології, інноваційна діяльність» доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища хімічного факультету Ужгородського національного університету Світлана Делеган-Кокайко.
Уже традиційно до Дня міста вручили й премію в галузі літератури і краєзнавства імені Петра Скунця. Цьогоріч лауреатами стали:
– у номінації «художня література» – Василь Кузан за книгу «Три по сто»;
– у номінації «краєзнавча література» – Людвиг Філіп за книгу «Ужгород. Рідне місто моє»;
– у номінації «альбомне видання» – Леся Приймич за книгу «Живопис».
Усі отримають по 10 тисяч гривень премії від міської ради.
Музичні вітання на Віче були від Академічного камерного хору «Кантус» (художній керівник і диригент – народний артист України Еміл Сокач), симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії (диригент – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько) та квартету Ужгородської школи мистецтв (керівник Тетяна Ясінська).
На завершення урочистостей усі разом заспівали духовний гімн – «Молитва за Україну».