Зміни до програм і детальних планів – що підтримали на черговому засіданні сесії Ужгородської міськради

Опубліковано: Жовтень 08, 2021

Зміни до програм і детальних планів – що підтримали на черговому засіданні сесії Ужгородської міськради

Чергове засідання сесії Ужгородської міської ради відбулося сьогодні, 7 жовтня. Ще перед початком розгляду порядку денного депутати почали з обговорення питань, з якими в сесійну залу прийшли ужгородці.

Першим із запланованих проєктів розглянули та затвердили у новій редакції, для ефективнішого контролю та сприяння в роботі, статути закладів охорони здоров’я комунальної власності Ужгородської міської ради – «Центральної міської клінічної лікарні», «Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні», «Ужгородського міського пологового будинку», «Ужгородської міської поліклініки», «Ужгородського міського центру ПМСД».

Також на сесії внесли зміни до Програми фінансової підтримки закладів первинного, вторинного рівня медичної допомоги та їх розвиток у місті Ужгород на 2020 – 2023 роки – у зв’язку з рішенням Оноківської сільської ради збільшити на 200 тис. грн субвенцію для забезпечення якісної первинної медичної допомоги населенню сіл Оноківської територіальної громади – Оноківців, Оріховиці, Невицького, Кам'яниці та Гути.

Ухвалили на засіданні і рішення про зміну назви, затвердження Положення про Ужгородський міський центр соціальних служб департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, структури та штатної чисельності працівників. Це дасть змогу створити у Центрі службу соціальної роботи в громаді та денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (із кризовою кімнатою). Надаватиметься комплексна соціально-психологічна допомога, соціальні послуги постраждалим від насильства, зокрема коли такі особи звернулися з дитиною, буде можливість забезпечити їм цілодобове перебування.

День міста Ужгород як загальноміське свято відзначатиметься щороку у другу суботу та неділю вересня – таке рішення ухвалили депутати міськради. Сталу дату потрібно було визначити для належної підготовки до відзначення свята.

Крім того, на сесії Ужгородської міськради ухвалили рішення про закриття до 1 листопада цього року відділення мотоспорту в комунальному закладі «ДЮСШ №1 м. Ужгород». Натомість відкриють відділення бойового самбо, хокею та боксу. Для цього на 6 людей збільшать кількість тренерів-викладачів школи.

Для бібліотеки за адресою вул. Іштвана Дендеші, 160 в Ужгороді депутати збільшили площу нежитлових приміщень, які надаються в оренду, – з 35,3 кв.м. на 60,6 кв.м. Розмір річної орендної плати – 1,20 грн з урахуванням ПДВ.

У господарське відання комунального підприємства “Ужгородпарксервіс”, для його ефективної діяльності, рішенням сесії передали нежитлові приміщення будівлі літ. В площею 34,7 кв.м. на пл. Жупанатській, 3.

Також на сесії внесли зміни до Програми підготовки до формування земельних ділянок та визначення їх як об’єктів цивільних прав на 2020 – 2022 роки, зокрема, збільшили суми коштів для своєчасного замовлення та розроблення землевпорядної документації – з метою подальшої реєстрації права комунальної власності.

Депутати проголосували і за зміни до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста Ужгород на 2018 – 2022 роки. Зокрема, у новій редакції викладено додатки до Програми для закупівлі КП «Ужгородпарксервіс» обладнання для контролю паркування і для ефективнішої діяльності КП КШЕП, КП «Архітектурно-планувальне бюро», КП «Ужгородська міська друкарня».

На сесії міськради внесли зміни до:
Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2021-2023 роки;
Програми благоустрою міста Ужгорода на 2018-2022 роки;
Програми капітального ремонту житлового фонду у м. Ужгород на 2018-2022 роки;
Програми економічного і соціального розвитку м. Ужгород на 2021 рік.
Зміни пов’язані з ефективним використанням коштів на ремонти, необхідністю деякого перерозподілу коштів на окремі об’єкти, ремонти ліфтів, мереж, багатоповерхівок тощо.

Затвердили на сесії і зміни до розподілу видатків бюджету Ужгородської міської територіальної громади на 2021 рік та погодили зменшення обсягу резервного фонду бюджету Ужгородської міської територіальної громади на 2021 рік в сумі понад 9,5 млн грн.

Зміни до детального плану території, обмеженої вулицями Загорською, Івана Франка, Фріца Гленца та річкою Уж – ще одне з рішень, які підтримали депутати.
Проголосували на сесії і за звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. Ідеться про необхідність захистити малозабезпечених людей у зв'язку з запланованим підвищенням тарифів на комунальні послуги для населення та уникнення перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування.
Депутати пропонують:
- розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення;
- вжити заходи для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх у майбутньому;
- відмовитися від перекладання відповідальності за оплату житловокомунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати під час ухвалення Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;
- спрямувати не менше 20 мільярдів гривень допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.
Депутати міськради Ужгорода сьогодні на сесії підтримали й ще одне звернення –  до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.
У тексті йдеться, що  останнім часом значно ускладнилося соціальне становище людей пенсійного віку. Насамперед через скорочення тих, хто має право на субсидії, зростання цін.
Депутати закликали виплатити у листопаді цього року «13 пенсію» тим, у кого  пенсія нижче середньої, тобто нижче 3866,8 грн,. пропонують для цього використати частину коштів, отриманих від Міжнародного валютного фонду.