Управління програмного та комп’ютерного забезпечення

Адреса: пл. Поштова, 3, каб. 109, 110, 111, 112, 113

Телефон: (0312) 42 80 31 /115

E-mail: dokumenty@rada-uzhgorod.gov.ua

Графік роботи:

Робочі дні

Вихідні дні

Понеділок – П’ятниця 
з 8.00 до 17.00

Субота,
Неділя

Обідня перерва з 12.00 до 13.00

Урста Микола Валерійович

Урста Микола Валерійович

Біографічна довідка

Вищу освіту здобув в Ужгородському національному університеті.

Трудову діяльність в Ужгородській міській раді розпочав у вересні 2016 року на посаді начальника відділу програмного та комп’ютерного забезпечення.

На посаді начальника управління програмного та комп'ютерного забезпечення - з липня 2018 року. 

Особистий прийом

Особистий прийом громадян проводиться щовівторка 9:00 - 12:00, за адресою: площа Поштова, 3, кабінет № 109. Запис на прийом здійснюється в день прийому.

Посада П.І.Б. Контакти Адреса/№Кабінету
Начальник управління Урста Микола Валерійович

it@rada-uzhgorod.gov.ua

42 80 31 (115)

Пл. Поштова, 3, Кабінет №109

Відділ технічного забезпечення та зв’язку

Посада П.І.Б. Контакти Адреса/№Кабінету
Заступник начальника управління, начальник відділу Білецький Олександр Степанович

42 80 31 (115)

dokumenty@rada-uzhgorod.gov.ua

Пл. Поштова, 3

Кабінет №111

Головний спеціаліст Золотар Данило Юрійович

Відділ забезпечення системи відеоспостереження

Посада П.І.Б. Контакти Адреса/№Кабінету
Начальник відділу Говалло Сергій Олександрович

42 80 31 (115)

dokumenty@rada-uzhgorod.gov.ua

Пл. Поштова, 3

Кабінет №112

Головний спеціаліст Козун Андрій Володимирович
Головний спеціаліст Кульчицький Сергій Анатолійович
Головний спеціаліст Костромін Микола  Олександрович

Відділ програмного забезпечення

Посада П.І.Б. Контакти Адреса/№Кабінету
Начальник відділу Пуглик Олександр Ігорович

42 80 31 (115)

dokumenty@rada-uzhgorod.gov.ua

Пл. Поштова, 3

Кабінет №111

Головний спеціаліст Головей Ян Ярославович

Відділ інформатизації та технічного захисту інформації

Посада П.І.Б. Контакти Адреса/№Кабінету
Начальник відділу Ковач Руслан Іванович

42 80 31 (115)

dokumenty@rada-uzhgorod.gov.ua

Пл. Поштова, 3

Кабінет №109

Головний спеціаліст Блискун Михайло Михайлович

П О Л О Ж Е Н Н Я

про управління програмного та комп’ютерного забезпечення

 

1. Загальні положення 

1.1 Управління програмного та комп’ютерного забезпечення (надалі – управління) є виконавчим органом міської ради без права юридичної особи і діє як самостійний структурний підрозділ, утворюється міською радою, підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові та керуючому справами виконкому відповідно до розподілу повноважень.

1.2 У своїй діяльності управління керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Регламентом виконавчого комітету міської ради (далі — Регламентом виконкому), Інструкцією з діловодства в Ужгородській міські раді та її виконавчих органах (далі — Інструкція з діловодства), а також цим Положенням.

1.3Діяльність управління здійснюється відповідно до планів роботи міської ради та виконавчого комітету на основі перспективних планів роботи.

2. Основні завдання 

2.1. Здійснення впровадження сучасних та обслуговування й переоснащення існуючих систем одержання та обробки інформації (комп’ютери, принтери, ксерокси, факси) та іншої оргтехніки.

2.2. Організація впровадження сучасних інформаційних технологій для автоматизації збору, накопичення, обробки, передачі та збереження інформації, яка використовується для підготовки рішень управлінь та відділів міської ради.

2.3. Здійснення технічного та програмного забезпечення передачі (прийому) необхідної інформації телекомунікаційними засобами між різними гілками державної влади.

2.4. Забезпечення утримання в належному технічному, санітарному та протипожежному стані комп’ютерної оргтехніки та систем одержання і обробки інформації.

2.5. Забезпечення оснащення оргтехнікою, матеріалами відділів та управлінь міської ради.

2.6. Здійснення контролю за належною експлуатацією та збереженням цілісності та комплектності комп’ютерів і оргтехніки.

2.7. Забезпечення дотримання вимог законодавства з питань правової охорони комп’ютерних програм під час їх придбання, встановлення, використання, обліку та інвентаризації.

2.8. Забезпечення дотримання вимог законодавства з питань безпеки інформації міської ради, її виконавчих органів, персоналу в процесі інформаційної діяльності та взаємодії між собою, а також у взаємовідносинах з зовнішніми вітчизняними і закордонними організаціями.

2.9. Організація та координація робіт, пов’язаних із створенням, експлуатацією, обслуговуванням та модернізацією комплексної системи захисту інформації (далі – КСЗІ) на об’єктах інформаційної діяльності та в автоматизованих системах (далі — АС).

2.10. Організація забезпечення виконання працівниками міської ради (користувачами АС) вимог нормативно-правових актів, інших документів з технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності та в АС, проведення контрольних перевірок їх виконання.

2.11. Проектування фізики мережі камер відео спостереження.

2.12. Складання та оновлення електронної карти мережі (координати знаходження камер, місця прокладання кабелів, волоконність кабелів) .

2.13. Врахування рекомендацій регіональних органів Служби безпеки України, Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Управління патрульної поліції в містах Ужгороді і Мукачеві та Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо визначення місць встановлення камер відео спостереження, вибору моделі камер та встановлення додаткового обладнання при потребі.

2.14. Контроль за виконанням робіт з побудови мережі та встановлення камер.

3. Повноваження

3.1 Вносить на розгляд міського голови, керуючого справами виконкому проекти розпоряджень і рішень, пропозицій і доповідних записок з питань компетенції управління.

3.2 Бере участь у впровадженні та використанні інформаційно- телекомунікаційної системи діловодства в міській раді.

3.3 Здійснює контроль за належною експлуатацією та збереженням цілісності та комплектності комп'ютерів і оргтехніки.

3.4 Проводить профілактику та організовує ремонт комп'ютерної оргтехніки та систем внутрішнього і зовнішнього зв'язку.

3.5 Проводить моніторинг системи накопичення та обробки інформації в апараті виконкому та міської ради, визначає забезпеченість даного процесу технічними засобами і розробляє рекомендації щодо потреб у переоснащенні програмно-технічної бази.

3.6 Працює над розширенням у міській раді комп'ютерної мережі.

3.7 Ініціює підвищення кваліфікації працівників міської ради для забезпечення ефективного використання існуючої комп'ютерної техніки та з питань захисту інформації.

3.8 Розробляє рекомендації щодо необхідного переоснащення програмно-технічної бази.

3.9 Підтримує доступ до існуючих державних інформаційних систем та інших інформаційних ресурсів.

3.10 Організовує виконання заявок управлінь, відділів та служб міської ради на ремонт комп'ютерної техніки та засобів зв'язку.

3.11 Проводить моніторинг системи накопичення та обробки інформації в апараті виконкому та міської ради, визначає забезпеченість даного процесу технічними засобами.

3.12 Здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства з питань правової охорони комп'ютерних програм під час їх встановлення і використання.

3.13 Подає керівництву міської ради пропозиції про необхідність придбання нових комп'ютерних програм (чи комп'ютерів з попередньо встановленими програмами), забезпечує отримання необхідних комп'ютерних програм, що розповсюджуються на безоплатній основі.

3.14 Готує проекти рішень, розпоряджень і доручень міського голови з питань, що належать до компетенції управління.

3.15 Виконує інші обов'язки в межах компетенції управління.

   4. Права та обов'язки 

4.1 Працівники управління мають право:

4.1.1. Вносити пропозиції щодо вдосконалення діяльності органу виконавчої влади.

4.1.2. Запитувати інформацію про хід виконання розпорядчих документів, яка необхідна для аналізу.

4.1.3. У встановленому порядку використовувати відповідну статистичну інформацію та інші дані від державних органів влади та органів місцевого самоврядування для виконання службових обов'язків працівниками управління.

4.1.4. Запитувати від управлінь та відділів міської ради відомості та заявки на оснащення комп'ютерною оргтехнікою та засобами зв'язку.

4.1.5. Здійснювати перевірки стану комп'ютерної техніки та засобів зв'язку, організації роботи та додержання правил техніки безпеки, правильної експлуатації оргтехніки.

4.1.6 Забороняти експлуатацію комп'ютерної оргтехніки та засобів зв'язку, стан яких не відповідає вимогам техніки безпеки або створює реальну загрозу заподіяння шкоди працівникам ради та виконкому.

4.1.7. На підвищення кваліфікації, забезпечення сучасними засобами комп'ютерної техніки, оновлення необхідного програмного забезпечення, законодавчими та іншими нормативними актами.

4.1.8. Здійснювати контроль за діяльністю виконавчих органів міської ради щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з питань технічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності.

4.1.9. Доповідати міському голові про виявлені порушення режиму секретності, плану захисту інформації, складати акти щодо виявлених порушень політики безпеки, готувати рекомендації щодо їхнього усунення.

4.1.10. Отримувати доступ до об'єктів та документів будь-якого підрозділу виконавчого органу міської ради, необхідних для оцінки вжитих заходів із захисту інформації та підготовки пропозицій щодо їхнього подальшого удосконалення.

4.1.11. Подавати пропозиції щодо забезпечення КСЗІ необхідними технічними і програмними засобами захисту інформації, які дозволені для використання в Україні, з метою забезпечення захисту інформації.

4.1.12. Узгоджувати умови включення до складу АС нових компонентів та подавати пропозиції щодо заборони їхнього включення, якщо вони порушують прийняту політику безпеки або рівень захищеності ресурсів АС.

4.1.13. Вносити пропозиції щодо узгодження планів і регламенту відвідування АС сторонніми особами.

4.2 Обов’язки працівників управління:

4.2.1. Працівники відділу зобов’язані дотримуватися законодавства України, вимог даного Положення, посадових інструкцій, правил внутрішнього трудового розпорядку, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.2.2. Працівники управління, які виявили порушення в роботі управлінь, відділів, інших структурних підрозділів міської ради та її виконавчого комітету або службових осіб, зобов’язані в триденний строк доповісти керівництву про ці порушення для вжиття необхідних заходів з їх усунення.

4.2.3. Покладання на управління та його працівників обов’язків, які не передбачені цим Положенням, посадовими інструкціями і не стосуються роботи відділу, забороняється.

5. Керівництво та структура 

5.1. У своїй діяльності управління підпорядковується виконавчому комітету, міському голові, працює під безпосереднім керівництвом міського голови та керуючого справами виконкому.

5.2. Управління очолює начальник управління, який призначається і звільняється з посади міським головою згідно Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та Кодексу законів про працю України і несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань.

5.3. На посаду начальника управління призначається особа, яка має вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; досконало володіє державною мовою, основами діловодства, ПК та іншою оргтехнікою і має стаж роботи в органах державної влади або місцевого самоврядування не менше трьох років.

5.4. Начальник управління:

5.4.1. Планує роботу управління і забезпечує виконання затверджених планів.

5.4.2. Визначає завдання і проводить розподіл обов’язків між працівниками управління.

5.4.3. Розробляє посадові інструкції працівників управління, забезпечує дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку.

5.4.4. Вносить у встановленому порядку подання про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування, заохочення працівників управління та накладання дисциплінарних стягнень.

5.4.5. Забезпечує підвищення кваліфікації працівників управління.

5.4.6. Щорічно готує пропозиції щодо списку кадрового резерву на посади службовців органів місцевого самоврядування — працівників управління.

5.4.7. Вносить на розгляд міського голови, керуючого справами виконкому проекти розпоряджень, пропозиції і доповідні записки з питань компетенції управління.

5.4.8. Здійснює обслуговування та переоснащення існуючих систем одержання та обробки інформації (комп’ютери, принтери, ксерокси, факси) та іншої оргтехніки.

5.4.9. Організовує впровадження сучасних інформаційних технологій для автоматизації збору, накопичення, обробки, передачі та збереження інформації, яка використовується для підготовки рішень управлінь та відділів міської ради.

5.4.10. Надає консультації та ініціює підвищення кваліфікації працівників апарату виконкому і міської ради для забезпечення ефективного використання існуючої комп’ютерної техніки.

5.4.11. Організовує виконання заявок управлінь, відділів та служб міської ради на ремонт комп’ютерної техніки та засобів зв’язку.

5.4.12. Проводить моніторинг системи накопичення та обробки інформації в апараті виконкому та міської ради, визначає забезпеченість даного процесу технічними засобами.

5.4.13. Розробляє рекомендації щодо необхідного переоснащення програмно-технічної бази.

5.4.14. Забезпечує оснащення оргтехнікою, матеріалами відділи та управління міської ради.

5.4.15. Бере участь у запровадженні та належному фунціонуванні в міській раді електронного документообігу.

5.4.16. Забезпечує зберігання і користування печаткою управління.

5.4.17. Вживає заходи з вдосконалення роботи управління.

5.4.18. Виконує інші обов’язки, покладені на нього міським головою та керуючим справами виконкому.

5.5. Структура управління та чисельність його працівників визначаються  штатним розписом, який затверджується   міським головою.

5.6.Працівники управління призначаються і звільняються з посади міським головою відповідно до Закону України ”Про службу в органах місцевого самоврядування” та Кодексом законів про працю України.

6. Взаємодія 

Управління при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, структурними підрозділами та іншими виконавчими органами Ужгородської міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою.

7. Відповідальність 

7.1. Працівники управління несуть відповідальність за:

7.1.1. Неналежне виконання посадових інструкцій.

7.1.2. Недотримання чинного законодавства з питань компетенції управління, визначеної даним положенням.

7.1.3. Невиконання Конституції, законів України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень міської ради і виконкому, розпоряджень міського голови та інших актів нормативного характеру.

7.1.4. Збереження, цілісність та комплектність техніки, обладнання та інших матеріальних цінностей.

7.1.5. Порушення вимог антикорупційного законодавства

7.1.6. Розголошення державної таємниці, службової та іншої конфіденційної інформації, яка стала відома при виконанні посадових обов’язків.

7.2. Працівники управління звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання вимог даного Положення у випадку виникнення форс-мажорних обставин на час дії таких обставин. Працівники управління звільняються від відповідальності за таке неналежне виконання тільки в тому випадку, якщо форс-мажорні обставини виникли після затвердження даного Положення, і їх виникнення викликано подіями, що не залежали від волі працівників управління і працівники управління вжили всіх необхідних заходів, для того щоб уникнути або усунути негативні наслідки цих обставин.

7.3. Працівники управління повинні в найкоротший термін, але не пізніше п’яти днів, повідомити керівництво про настання і припинення форс-мажорних обставин.

7.4. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про настання або припинення форс-мажорних обставин позбавляє працівників права посилатися на дані обставини.

7.5. Під форс-мажорними обставинами розуміються: стихійні лиха (пожежі, повені, зсуви тощо), воєнні дії, незаконні діяння третіх осіб, епідемії, страйки, ембарго, бойкот, рішення і дії органів державної влади чи місцевого самоврядування.

7.6. Факт виникнення і припинення форс-мажорних обставин підтверджується відповідним документом, виданим уповноваженим органом.

8. Заключні положення 

8.1. Припинення діяльності управління здійснюється рішенням міської ради або у встановленому нею порядку іншим органом відповідно до вимог чинного законодавства України.

8.2. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття. Зміни та доповнення до Положення можуть бути внесені за ініціативою міського голови, заступників міського голови, керуючого справами виконкому, начальника управління, а також з метою приведення Положення у відповідність до чинного законодавства.