Інформація про структуру апарату Ужгородської міської ради і виконавчих органів ради, місію, функції, повноваження, основні завдання та напрями діяльності

Організаційна структура Ужгородської міської ради та її виконавчих органів оприлюднена на офіційному вебсайті міської ради за посиланням, а також на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних за посиланням.

Місією Ужгородської міської ради та її виконавчих органів є вирішення питань місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Ужгородська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє Ужгородську міську територіальну громаду та здійснює від її імені та в інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон) та іншими законами України.

Основними функціями місцевого самоврядування є:

регулювання суспільних відносин у сфері місцевого самоврядування;

залучення населення до участі у вирішенні питань місцевого значення;

вирішення організаційно-правових питань функціонування міської ради та її виконавчих органів, управління об’єктами комунальної власності;

забезпечення комплексного розвитку території;

діяльність міської ради щодо економічного розвитку міста;

соціальний захист населення та надання соціальних послуг, реалізація соціальних програм;

збереження пам’яток історії, управління закладами культурного призначення;

прийняття програм охорони навколишнього природного середовища, здійснення заходів, направлених на його покращення;

розробка, прийняття бюджету Ужгородської міської територіальної громади, здійснення контролю за його виконанням;

захист інтересів і прав місцевого самоврядування, гарантованих Конституцією України.

Ужгородська міська рада та її виконавчі органи правомочні розглядати і вирішувати питання віднесені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами до її відання. Виключно на пленарних засіданнях ради вирішуються питання в межах повноважень ради визначених статтею 26 Закону. Виконавчі органи міської ради виконують повноваження згідно з вимогами статей 27 – 40 Закону.

Серед основних завдань та напрямів діяльності варто виділити:

зміцнення засад конституційного ладу України;

забезпечення реалізації конституційних прав людини і громадянина;

створення умов для забезпечення потреб та законних інтересів населення;

розвиток місцевої демократії.